TCL, Snapdragon X35 5G Modem-RF Sistemine Sahip İlk 5G RedCap Dongle’ı MWC 2024’te Tanıttı

TCL, bugün MWC 2024’te Qualcomm Technologies tarafından üretilen Snapdragon X35 5G Modem-RF Sistemi tarafından desteklenen dünyanın ilk 3GPP R17 5G RedCap USB dongle’larından biri olan TCL LINKKEY IK511’i tanıttı. Ürün, 5G RedCap’in M2M (makineden makineye) ticarileştirilmesinde ve tüketicilerin kullanımları için önemli bir kilometre taşını işaret ediyor ve TCL’in 5G’yi herkes, her şey, her yer için erişilebilir hale getirme taahhüdünü daha da ileriye taşıyor.

5G RedCap, 3GPP R17’de tanımlanan yeni bir teknoloji. Maliyetleri ve güç tüketimini 5G eMBB’ye kıyasla azaltıyor, bu da kullanıcıların 5G’nin getirdiği kolaylıklardan daha az maliyetle hızlı bir şekilde yararlanmasına yardımcı oluyor. Bu gelişme, daha geniş uygulama senaryoları için 5G bağlantı potansiyelini de ortaya çıkarıyor. 5G RedCap’in, gelecekteki 5G yaygınlaşması açısından önemli bir ivme yaratması bekleniyor.

TCL LINKKEY IK511 ile TCL, 5G RedCap’in kullanımını teşvik ederek 5G uygulamalarının kurulumunu hızlandırmayı amaçlıyor. TCL LINKKEY IK511, M2M ve dijitalleşmenin endüstriyel boyutta hızlı gelişimi için mükemmel bir ürün olarak gösteriliyor.

Qualcomm Technologies Ürün Yönetimi Başkan Yardımcısı Gautam Sheoran açıklamasında, “Qualcomm, herkesin ve her şeyin akıllıca bağlanabildiği bir dünyayı mümkün kılıyor. Piyasada bulunan ilk 5G RedCap modemlerden biri olan Snapdragon X35 5G Modem-RF Sistemi, 5G ekosistemini yeni cihazlara, form faktörlerine ve deneyimlere getirmeye yardımcı olmak için IoT ve giriş seviyesi geniş bant cihazları için birleşik bir 5G platform sunuyor. TCL LINKKEY IK511, 5G bağlantısını yeni M2M cihazlara ve kullanım durumlarına getirmeyi kolay ve hızlı hale getiren gelişmiş bir RedCap uygulamasıdır.” dedi.

TCL Communication Akıllı Bağlantılı Cihazlar Genel Müdürü Jesse Wu ise şunları söyledi: “TCL uzun yıllardır küresel MBB alanında lider konumda bulunuyor. Dünyanın dört bir yanındaki kullanıcıların ‘bağlantısız olanı birbirine bağlamasına, kesintisiz bağlantı oluşturmasına’ yardımcı olmak için her zaman öncü ve pratik ürünler geliştirmeye kararlıyız. TCL LINKKEY IK511, yeni 5G ağı için daha fazla potansiyeli ortaya çıkarabilen son teknoloji Snapdragon X35 Platformunu temel alan ilk 5G RedCap cihazları arasında yer alıyor. TCL, Qualcomm Technologies ile birlikte 5G’yi daha fazla müşteriyle buluşturacak ve küresel bağlantıyı hızlandırmak için bağlanabilirliğin ve birbirine bağlı cihazların geleceğinde yeni bir sayfa açılmasına yardımcı olacak.”

Mobil geniş bant alanında dünyanın ilk üç markası arasında yer alan TCL, küresel kullanıcılara çeşitli senaryolarda güvenli, yüksek hızlı, güvenilir ve kesintisiz mobil geniş bant bağlantı hizmetleri sunmaya kendini adamış durumda. Şirket; evler, işletmeler, mobil cihazlar ve M2M uygulamaları için 4G’den 5G’ye kadar büyün senaryolara uygun FWA ve MBB çözümleri sunmak için operatörler ve iş ortaklarıyla yakın bir şekilde çalışıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir