Hatay Valisi Rahmi Doğan’ın Deprem Sonrasındaki İstifasının Arkasında Başka Neden Olduğu İddia Edildi

Gazeteci Tolga Şardan, T24’teki köşe yazısında 6 Şubat’ta meydana gelen depremden kısa bir süre sonra ‘milletvekili adayı olabilmek için’ görevinden istifa eden Hatay Valisi Rahmi Doğan’ın istifasının arkasında yaşananları kaleme aldı. 

Tolga Şardan’ın iddiasına göre; Doğan, deprem sonrasında saha çalışmalarında İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı ile büyük sorunlar yaşadı. 

İşte detaylar ?

6 Şubat’ta meydana gelen depremlerde en çok etkilenen şehirlerden biri de Hatay olmuştu.

Yıkımın ve kayıpların çok sayıda olduğu Hatay’dan depremden kısa bir süre sonra ‘herkesi şaşırtan’ bir gelişme meydana gelmişti. 

Hatay Valisi Rahmi Doğan, 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerden AK Parti’den milletvekili adayı olabilmek için görevinden istifa etmişti. 

Deprem sonrasında meydana gelen bu durum birçok kişi tarafından da tepki ile karşılaşmıştı. Tüm bu durumlar sonrasında açıklanan AK Parti milletvekili aday listelerinde de Rahmi Doğan kendisine yer bulamamıştı.

T24 yazarı Tolga Şardan, bugünkü köşe yazısında Rahmi Doğan’ın istifasının arkasında başka nedenler de olduğunu iddia etti. İşte Tolga Şardan’ın köşe yazısından bir bölüm ?

Tolga Şardan’ın yazısının tamamını bu linkten okuyabilirsiniz…

“Doğan’ın siyaset gerekçesiyle istifa etmesi sürecin görünen yüzü. Perde arkası daha farklı.”

‘Bakanlık kulislerine yansıyan bilgilere göre, Doğan’ı istifaya götüren süreç, deprem sonrasında İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı ile arasında yaşanan bir dizi olayla başladı.

Yeri gelmişken; Doğan’ın İlim Yayma Cemiyeti kadrosundan olduğunu belirteyim.

İddiaya göre, Doğan ile deprem sonrasında sahada görev alan Çataklı arasında sıkıntılı günler yaşandı.’

“Sıkıntının devamında Çataklı’yla deprem sonrasındaki bazı çalışmalarda ters düşen Doğan, Bakan Yardımcısı’na sert tepki gösterdi.”

‘Hatta öyle ki, Doğan bölgede bulunan Bakan Soylu ile görüşerek Çataklı ile kendisi arasında bir tercihte bulunmasını istedi. Bakan Soylu’nun, ortamı yatıştırmak istemesine rağmen Doğan geri adım atmadı.

Seçimler öncesinde Soylu’nun teşkilat içinde sorun yaşandığı havasını vermemek amacıyla sessiz sedasız çözmek istediği problemin devam etmesi, Doğan’ın seçimlerde aday olma yolunu seçerek valilik görevinden istifasıyla sonuçlandı.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir